Anonim Şirket Kurulumu

Evraklarla Boğuşmadan Anonim Şirket Kurulumunuzu Gerçekleştirelim

En az bir ortak ile kurulabilen anonim şirketlerin, kuruluş süreciyle ilgili tüm hizmetleri bizden alabilirsiniz. Şirketinizin en hızlı şekilde kurulmasını sağlayarak, ana faaliyetlerinize odaklanmanızı hedefliyoruz. Şirket kurulumu sürecindeki tüm bu işlemleri güven ve sonuç odaklı bir şekilde yerine getirmek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak önceliklerimiz arasındadır.

Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatımızdan Yararlanın

Anonim Şirket Kurulumu İşlemleri

Resmi olarak şirketin kurulabilmesi için,  Mersis sistemi üzerinden şirket ana sözleşmesinin uzman danışmanlarımız tarafından hazırlanması gerekmektedir. Mersis üzerinden hazırlanan ve onaya gönderilen şirket ana sözleşmesi kurucu ortaklar tarafından ister noter huzurunda , istenilirse Ticaret Sicili Müdürlüğü huzurunda imza edilmelidir.

Bu bağlamda, sözleşme içeriğinde şirketin unvanı, şirketin amaç konusu, şirketin sermayesi, şirket merkezinin ve şubelerinin adresleri, hissedarların payları, şirketin yönetim kurulu üyeleri, şirketin imzaya yetkilileri, şirketin genel kurul maddesi, ilan maddesi, kar ve kar payı dağıtım maddesi, diğer kanuni hükümler v.s. maddeleri   gibi bilgilerin net ve açık bir biçimde yer almasını sağlıyoruz. En düşük 50.000 TL sermaye ile kurulabilen anonim şirket kurulumunda tüm süreçleri profesyonel bir şekilde yürütüyoruz. Anonim şirket kuruluşlarında taahhüt edilen sermayenin 1/4’ ü kurucu ortaklar tarafından kuruluş öncesi ödenmelidir. Geri kalanı 24 ay içerisinde ödenmelidir.

Anonim Şirket Kuruluş Süreci

Anonim şirket kurulumu aşamasında izlenmesi gereken yol ve yöntemlerin dışında gerekli olan evraklar ve yerine getirmek zorunda olduğunuz işlemler nelerdir?

  • Şirketin unvanını belirlemelisiniz,
  • Şirketin adresini belirlemelisiniz,
  • Şirketin amaç konusunu belirlemelisiniz,
  • Şirketin sermayesini belirlemelisiniz,
  • Şirketin Yönetim Kurulunu ve imzaya yetkili kişileri belirlemelisiniz,
  • Şirketin sermaye dağılımını hissedarlara göre belirlemelisiniz,

Şirket Kurulumu Gerçekleştirdiğimiz Müşterilerimizin Yorumları

Oldukça bilgili ve profesyonel bir ekip. Süreç benim için başlangıçta biraz karmaşık gelmişti ama kendilerinin yardımıyla sorunsuzca geçirdik. Bu kadar hızlı bir şekilde kendi işimi kurabildiğime açıkçası şaşırdım. Çok teşekkürler

Nükhet H. Anonim Şirket Kurulumu

Süreçte en çok hoşuma giden açık iletişiminiz oldu. Desteğinizle sorunsuz bir şekilde şirketimi kurdum ve kendi işimin başına geçtim.

Emre B. Limited Şirket Kurulumu

Anonim Şirket Kurulumu İçin Profesyonel Hizmet Alın

Anonim şirket kurulumu ve diğer şirket kurulumu işlemlerinizin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlanması için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bağlı Bulunduğumuz Odalar ve Yetkinlik Belgelerimiz

Anonim Şirketi Kurulumu Hakkında Ön Danışma Almak İçin Bize Ulaşın İletişim Formunu Doldurun Ücretsiz Ön Danışmanlık İmkanını Değerlendirin