Yabancı Ortaklı Şirket Kurulumu

Yabancı Ortaklı Şirket Kurulumu ile Ortaklıklarınızı Bizimle Güçlendirin

Yabancı yatırımcılar artık tüzel kişiliği olup olmadığına bakılmaksızın, anonim ve limited şirketlerin yanı sıra her türlü şirket kurabileceklerdir. Tek başına şirket kurulabileceği gibi, yabancı yatırımcılar şirketlere ortak da olabilirler. Yabancı ortaklı anonim veya limited şirket kurma süreçleri diğer şirket kurulumu süreçlerinden farklılıklar göstermektedir.

Şirket Kurulumu İstanbul Size Ön Danışmanlık Hizmetini Ücretsiz Olarak Sunuyor

Yabancı Ortaklı Limited veya Anonim Şirket İşlemleri

17.6.2003 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4875 sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu uyarınca; Uluslararası anlaşmalar ve özel kanun hükümleri tarafından aksi öngörülmedikçe,

  • Yabancı yatırımcılar tarafından Türkiye´de doğrudan yabancı yatırım yapılması serbesttir.
  • Yabancı yatırımcılar yerli yatırımcılarla eşit muameleye tabidirler.
  • Yurt dışında ikamet ettiğini çalışma veya ikamet izniyle belgeleyen Türk vatandaşları kanunun uygulanması bakımından yabancı yatırımcı sayılırlar.
Şirket Kurulumu

Yabancı Ortaklı Şirket Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yabancı ortaklı şirket kurulumu diğer şirket kurulumu süreçlerinden biraz farklıdır. 4875 sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu ile 6224 sayılı Yabancı Sermayeyi Teşvik Kanunu yürürlükten kaldırılmıştır. Yeni bir şirket veya şube kurmak, mevcut bir şirkete doğrudan veya dolaylı iştirak etmek, yatırım yapmak, sermaye artışında  bulunmak ve hisse devirleri için Hazine Müsteşarlığından alınması gerekli ön izinler, ile Her bir yabancı ortak başına asgari 50.000 ABD doları getirilmesi zorunluluğu kaldırılmıştır.

Şirket Kurulumu Gerçekleştirdiğimiz Müşterilerimizin Yorumları

Oldukça bilgili ve profesyonel bir ekip. Süreç benim için başlangıçta biraz karmaşık gelmişti ama kendilerinin yardımıyla sorunsuzca geçirdik. Bu kadar hızlı bir şekilde kendi işimi kurabildiğime açıkçası şaşırdım. Çok teşekkürler

Nükhet H. Anonim Şirket Kurulumu

Süreçte en çok hoşuma giden açık iletişiminiz oldu. Desteğinizle sorunsuz bir şekilde şirketimi kurdum ve kendi işimin başına geçtim.

Emre B. Limited Şirket Kurulumu

Yabancı Ortaklı Limited veya Anonim Şirket Kurarken Bilinmesi Gerekenler Yabancı devlet kanunlarına göre kurulan şirketlerin Türkiye´de ticari faaliyette bulunmamak kaydıyla irtibat bürosu açmalarına izin vermeye Hazine Müsteşarlığı yetkilidir.

Bağlı Bulunduğumuz Odalar ve Yetkinlik Belgelerimiz

Yabancı Ortaklı Şirket Kurulumu Hakkında Ön Danışma Almak İçin Bize Ulaşın İletişim Formunu Doldurun Ücretsiz Ön Danışmanlık İmkanını Değerlendirin